Vinil Nasıl Satın Alınır ?

Merhaba Arkadaşlar! Bayramınızı Kutlu Olsun!

Bügün vinil hakkında yazmak istiyorum. Vinillerin isimler bazen insanların kafaları karıştırır. Ayrıca bazı vinil çok çok daha iyidir. Eğer bir projede zaman harcıyacaksan iyi bir sonuç elde etmek istersen değil mi? Eğer kötü malzemelerle başlarsan iyi bir sonuç elde etmek mümkün değil. Tamam vinilin farklılıkları…..

İlk olarak vinil iki çeşite ayrılır. 1. Kendiliğinden yapışan vinil ve bunu İngilizcede ‘vinyl’ denilir. 2. Siçaklıkla yapışan vinil ve bunu İngilizcede HTV denilir.

 1. Vinyl de iki farklı çins var. A. İçerde kullanılan vinil ve B. Dişarda kullanılan vinil.
  1. İcerde kullanılan vinil duvarda veya içerde kalan bir levhada genellikle kullanılır. Bu vinilde bazen ‘matte’ denilir ama ne satın aldığını emin olmak için bunun numarısı 631 dır.
  2. Dişarda kullanılan vinil ayrıca ‘glossy’ denilir. Bunu sadece dişarda kullanılmaz. Bunu elde edilecek şeylere kullanılır. Örneğin bardak ……tabak,  posta kutusu, apartman numarısı , dişarda kalan her hangi bir süs, vs. Bunu satın almak emin olmak için bunun numarsıs 651 dır.
  3. Bir şey yapmak için ikisini aynı işlem kullanılır.
  4. Bunları kullanmak için  Transfer Tape (Aktarma Bant diyelim) lazım. Oracal Transfer Tape o kadar iyi ki!! Başka alma. Bu markası kullanınca hem işlem çok daha kolay hemde tekrar tekrar aynı parça kullanabilirsin. Gerçekten paraya değer.
  5. 613 ve 651 en iyi markası Oracal dır. Bir çok renkleri var.
 2. HTV Heat Transfer Vinyl. HTV kumaş için kullanılır. Bunuda çok renkler, desenler vs.  gelir. En iyi markası Siser markasıdır.

Bunların hepsini https://www.swingdesign.com/

dan satın alınır. Veya Amazondanda alabilirsin ama ilk önce Swing Design’a gidip olasılıklarını görmeye tavsiye ederim.

Sevgilerle – Karen Hanım

This entry was posted in blog, vinyl and tagged , , . Bookmark the permalink.