Tırnaklarımıza Silhouette Makinesi ile Desen Yapılır

Bu hafta tırnaklarımı desenle boyadım. Aslında çok nadır tırnaklarımı boyarım onun için acemi olarak görünür…..Siz daha iyi yaparsın! Ama bugün Silhouette makinesi ile nasıl yapılır diye anlatmak istiyorum.

İlk önce www.silhouettedesignstore.com bir tırnak desen satın al. ‘Search’ de nail yaz. Bir çok desen gelir. Benim aldığım desen http://rivkasrenditions.blogspot.com/ 

da nasıl kullanılır diye anlattı. Rivka Hanım Silhouette Design Store için desenler yapar. Blogda nasıl kullanılır diye anlatılır. Ama ben Türkçe olarak size anlatırım.

İlk önce desenler bilgisayarınıza aç.

Yakından…Bunlar vinildan kesilir. (Eğer sevmediğiniz vinil renk varsa onu kullan çünkü kesilecek olan parçalar atılacak.)

Hazır olsun diye bunları tara.

Tırnaklarına alt kat için boya sür. İki kat yaptıktan sonra ve tam kuru olunca…

…uygun bir vinil büyüklüğü üzerine yapıştır.

İkici renk vinilin üzerine sür.

Kurumaya bekle. Tam kuru olunca dikkatle vinili çıkart.

Bu çok iyi olabilir. Bu ilk deneyim ve daha önce söylediğim gibi ben çok nadır tırnaklarımı boyarım …praktık yapmalıyım!!

Acaba bu vinil tırnak çıkarmalar Türkiyede satılır mı? Siz bunu denemek istersen hatırlayın ki Silhouette desenler genellikle sadece kendin için satın alınır. Desenlere bakınca …‘for personal use only’ görebilirsin. Eğer sadece bu varsa toplu kesip satamazsın. Ama bazı desenlerde toplu kesip satabilmek için daha fazla para verip izin alınır. Örnek olarak…

…bu tavşan seçtim. Burada bir pencere var. Bunu açınca ‘commercial use’ (yani toplu kesip satmak) alternetivler de var.

‘More Info’ tıklayınca bu pencere açılır. Eğer 100den az satacaksan 8 dolar fiyat var.

Ama siz Silhouette software (yazılım) kullanarak kendin desenler yapabilirsin ve hiç kimseye para vermeden satabilirsin. Bu tırnak desenler yapmak için çok zor bir iş olacağına zanetmiyorum.

Mutlu Bahar!!! Sevgilerle – Karen Hanım

This entry was posted in şablon-stencil, blog, Sılhouette, Silhouette Dersler** and tagged , . Bookmark the permalink.