Silhouette Pixscan ve Nokta Düzenleme

Merhaba arkadaşlar! Bugün Silhouette Softewaredeki Nokta Düzenleme (Point Editing) hakkında bahsetmek istyorum. Sihouette ile oynayınca bu noktalar önünüze hiç geldi mi? Ben ‘Bunlar nedir?’ diye hep merak ediyordum. Nedir diye öğrenince heycanlandım. ‘Bunlar gerçekten çok kullanışlı!’ diye düşündüm. Pixscan veya her hangi bir proje için Vektörle kullanmak istiyorsan bu Noktaları kullanabilmek çok faydalı olur.

Ama baştan başlıyalım. Eğer daha önce bu postumu ….http://www.karenhanim.com/silhouette-pixscan-ve-kumas-kesmek/

okuymadıysan ilk önce oraya gidip oku. ….

Şimdi…dünkü Vanilla Arts projeme elde edelim. Bunu kesmek isterim diyelim. Boyamadan önce kesmek daha kolay. Orada başlıyalım. Pixscan kullanarak masama getirdim.

Daha önce anlatığım gibi Vektörle (trace) kullandım.

Bu desen çok karmaşık olduğu için çok fazla kesme yer oldu. Noktalar kullanarak fazla olan çizgiler yok edebilirim. Seçtikten sonra iki defa tıklayınca noktalar gelir.

Fazla olan noktaların bir tanesini seç ve Noktayı Sil ….sil,sil,sil,sil……

(Delete point veya Noktayı sil tıkla ).en son hepsini silince ……böyle bir sonuç elde edilir. Alt parçasına aynı şey yaptım.

Böyle göründü. Söyle…

…düzeltim. Şimdi çok daha iyi kesilir. Makineye yolladım….

…ve çok güzel kesildi.

Copic kalemlerim ile boyadıktan sonra bir scrapbook sayfaya koyabilirim.

Gelecek postumda ‘İkide Bir’ vinyl nasıl yapılır diye anlatacağım.

Sevgilerle – Karen Hanım

This entry was posted in blog, Scrapbooking Eğitim-Instruction**, Silhouette Cameo Makinesi Nedir? and tagged . Bookmark the permalink.