Silhouette Cameo Bulut Çözümü

Silhouette Cameo yeni softwarede kütüphanede değişiklikler var. Yeni softwarede hem ‘Local User’ (yani sen) hemde ‘bulut’ (cloud) var. Bu yeni ‘bulut’ sistemde çok şikayetler var ama Silhouette Şirket şikayetlerimizi duymuş ve ilerde düzeltmeye planlıyorlarmuş. Ama şimdilik kütüphane hakında biraz anlatmak istedim.

Kütüphaneye bakınca üst tarafı ve alt tarafı anlamak çok faydalı. (Ben aylardır tam anlamadan kullanmayı çalışıyordum. Silhouette School Blog’a bunu anlatmak için teşekkür etmek lazım! )

Üst tarafı (Local User) sadece senin kendin yaptığın desenler için ve kitaplığa içeriye aktardığınız desenler için. (Yani SVG gibi desenler.) Üst tarafta ki desenler tıklayıp sürükleyerek alt tarafa (bulut taraf) konulur. (Bunu yaparsan artık üst tarafta olmayacak.)

Alt tarafa (Bulut) Silhouette’ten satın aldığınız desenler otomatik olarak gider. Silhouette’ten bedava aldığınız desenlerde buluta gider. Bulutten üst tarafa aktarılmaz. (Bunu herkeşi kızdırmış ben dahil olmak üzere!) Ama bunu yapmak için başka bir yol var.

İlk önce….Bulut yerden bir deseni şeç.

Burada ovallar şeçtim ve çalışma yere açtım.

Çalışma yerde olduktan sonra…

…Doşya/Farklı Kaydet/Kütüphaneye Kaydet ….şeç.

Bunu yapınca Local User Kütüphane Dösyalar çıkar. İstediğiniz dösya şeç ve alta bir işim ver. (Dosyalar kendin hazırlamalısın unutma! ) Sağ altda ‘tamam’ tıklamaya unutma.

Dosyanı kapatıp açtıktan sonra deseninizi görürsün. Çalışma yerde nasıl görüldüyse öyle görülür yani bulutteki orijinal desen gibi görülmeyebilir. Malesef bunu tek tek yapılması gerekir. Toplu olarak yapılmaz.

Sevgilerle – Karen Hanım

This entry was posted in blog, Sılhouette and tagged . Bookmark the permalink.