Karen Hanım

Ben bir Amerikalıyım ve senelerdir İstanbul, Türkiyede yaşıyordum. Artık eşim emekli ve coğu zaman Amerikada yaşıyoruz ama ağaşayı yukarı senede 3 ay Istanbulda oluruz. İki tane büyük kızımız (ikisi İstanbulda doğdular), iki tane damadımız ve üç tane harika torunumuz var. Bir kızımız ve ailesi Amerikada ve bir kızımız ve ailesi İstanbulda. Scrapbooking senelerdir yapıyorum. Türk Hanımlara scrapbooking ne olduğunu anlatmayı  ve yapmalarını teşvik vermeye çalışıyorum. Onun dışında Silhouette Cameo makinesi kullanmayı ve anlatmayı çok severim. Hayatımda bir çok konuda öğretmenlik yaptım ve şuanda Scrapbooking hakkında ders vermek en çok sevdiklerimden biri.

Many years of my adult life have been spent living in Istanbul,Turkey. My husband is now retired and we are now located in the States but we still spend 3 or so months a year in Istanbul. We have two grown daughters (both born in Istanbul), two sons-in-law, and three adorable grandchildren. One of our daughters and her family lives in the States and the other and her family live in Istanbul. We will forever be connected to both sides of the world!  I have been scrapbooking since 1982 when my first daughter was born but in 2005 I discovered a new love for this hobby. With the invention of the internet I found myself dabbling in the artistic side of scrapbooking and it has opened up a whole new world for me.   I love teaching and over the years have taught a variety of subjects , scrapbooking being the most recent. I love introducing this hobby to Turkish women !

33 Responses to Karen Hanım

 1. Evelyn says:

  Hi,
  my name is Evelyn and my favorite hobby has been scrapbooking for years. At the moment I live in Vienna/Austria, but I´m supposed to move to Instanbul in September 2014 because of job reasons.
  As I would like to continue with my hobby, I am very interested to get in touch with scrapbookers in Istanbul.
  Looking Forward to getting a reply I remain

  with best regards,
  Evelyn

 2. ela kantarman says:

  merhaba karen hanım ben bıgshot makinası kullanıyorum fakat keçe eva deri kesme ve kabartmada kullanabileceğim bir makina arıyorum yeni bir iş kuruyorum bu makina uzun keçelerde kesim yapıyormu size ulaşabileceğim bir numara varmı teşekkürler

 3. Mujgân says:

  Tamamdir Karen hanim,

  Gelismeleri bekliyoruz..

 4. Guz says:

  Merhabaaaa,, kursa katılmayı ben de cok isterim. BAŞLARKEN BENİ DE bilgilendirin lütfen. Hoşcakalınnn

 5. karenhanim says:

  Tam kesinleşmedi ama bir haftalık kurs Hazıranın ortasında yapmayı düşünüyörüm.

 6. Mujgân says:

  Besiktas civarindayim. Peki ne zaman baslayacagi ne zaman bitecegine iliskin herhangi bir dusunceniz var mi? Yoksa henuz kesinlesmedi mi?

 7. Mujgân says:

  Karen hanim selamlar,

  calismalarinizi o kadar sevdim ki.. Ancak bu konuda ne egitim materyali var ne de alinicak malzemelerin tam olarak listesi ve bu malzemelerin islevlerinin aciklamasi..

  Haliyle bu konuya gonul vermis biri olarak Istanbul bunyesinde egitim vermeyi dusunuyor msunuz? Kurs acilicaksa eger bize de bilgi veerebilir misiniz?

  Tesekkurler..

 8. Natalia Kundakci says:

  Dear Karen, I live in Istanbul, but actually I am from Belarus, I am interested in scrapbooking, I want to start making small pretty scrap things for my little daughter. If you give any lessons or gather with other scrap lovers, can you give me some information? Thanks a lot!

  • karenhanim says:

   Natalia – I will be giving lessons next summer when I am back in Turkey. Keep looking at my blog here as I will post information on it about the classes.
   Hope to meet you! Karen Hanim

  • Tatyana says:

   Наталья давайте познакомимся). Ищу скрап спецов ) в Стамбуле. Татьяна 5424180499

   • Natalia Kundakci says:

    Татьяна я не спец:) я просто хотела бы попробовать что-нибудь сделать. Больше всего хочу научиться делать альбомы, для сохранения семейной истории. А вы давно занимаетесь скропом?

 9. Lynda Yilmaz says:

  Hi Karen, I’m an English lady living in Fethiye. Any idea where I can buy dies and embossing folders for my Cuttlebug in Turkey? Thank you

 10. Didem says:

  Karen Hanım,

  Scrapbooking için kurs arıyorum ama bulamıyorum. Sizin sayfanıza rastladım. Ders veriyor musunuz. Bilgi alabilirsem memnun olurum.

 11. Merhaba Karen hanım,
  Copic türkiye olarak facebook sayfamız var artık. Aşağıdaki linkten ulaşıp bizi desteklerseniz seviniriz.
  http://www.facebook.com/#!/CopicTurkiye
  İlyas Cankardeş

 12. Hande says:

  Karen Hanım merhabalar, az evvel sitenizi gezdim ve yaptıklarınızı çok beğendim. Ben de bir cuttlebug edinmek istiyorum. Bu makinayı keçe kesmek için kullanmayı düşünüyorum. Bunu siz temin ediyor musunuz? ve ayrıca yanında hangi aparat ve malzemeleri almalıyım?

 13. Sally Butcher says:

  Hi Karen,
  I am interested to know more about the Scrapbooking market in Turkey. I will be at the Stationery show in Istanbul next week, demonstrating our Stampmaker kit. Can you give me any guidance on which are the big Turkish scrapbooking companies? Thank you!
  Sally

  • karenhanim says:

   Dear Sally,
   If only there were Turkish Scrapbooking Companies!! There are many Turkish women interested in this hobby, but since we have trouble finding materials it hasn’t really taken off. Now and then we can find something in a Turkish store only to find they don’t carry it anymore. Most stores who stock something have no clue as to what it is for or how to use it. I wish I could be of more help. The two places that do carry some scrapbook supplies are: http://www.yapyapistir.com http://www.kagitvs.com

 14. Ayşe says:

  Karen Hanım Merhaba,
  Sizinle iletişime geçebileceğim bir mail adresi göremedim sitede o yüzden buraya post ediyorum. Yaklaşık bir yıldır scrapbooking en büyük hobim ve bunun için pek çok malzeme topladım şimdiye kadar. İki hafta içinde de bir ABD seyahati planımız var, NY Manhattan bölgesine gitmeyi planlıyoruz. Araştırdığım kadarıyla Michaels, Joanns, Hobby Lobby ABD’deki en geniş hobi malzemeleri satan mağazalar. Bunların dışında bu bölgede bildiğiniz local scrapbooking mağazaları var mı acaba? Amacım biraz daha uygun fiyatla ikinci el ürünler bulabilmek. Bir de yukarıda bahsettiğim büyük mağazaların web sitelerine baktığımda sadece Michaels’ı bulabildim bu bölgede. Diğerleri merkeze çok mu uzak acaba bölgeyibiliyor musunuz? Paylaştığınız projeleriniz için çok teşekkürler…

  • karenhanim says:

   Ayşe Hanım,
   Scrapbooking beğendiğinize çok sevindim. Local Scrapbooking mağazalar daha ucuz şeyler satmıyor sadece daha farklı şeyler satar.
   Ayrıca genellikle kurs verirler ve bilgili insanlar olur. Mıchaels gibi büyük mağazalarda sorularınıza pek cevap yok. Michaels gibi mağazalara gitmeden önce
   mutlaka internette ‘coupon’ var olup olmadığını diye bakın. Bazen çok güzel ucuzluklar var.

   Ayrıca internete bunu buldum.
   The Ink Pad
   4.5 star rating

   Category: Art Supplies [Edit]
   37 7th Ave
   New York, NY 10014
   Neighborhood: West Village
   (212) 463-9876
   http://www.theinkpadnyc.com

   Belki buraya gidebilirsin.İyi bir yer benziyor!
   İyi yolculuklar!
   Sevgilerle,
   Karen Hanım

   • Ayşe says:

    Evet kuponlar aklımda hatta joanns için şimdiden bir kuponum var. Ama ny’nin merkezine çok yakın değil gördüğüm kadarıyla joanns. Internette bir kaç alışveriş videosu seyretmiştim ve bazı bayanlar locak scrapbook mağazalarından çok uygun fiyatlara aldıkları kullanılmış ürünleri gösteriyorlardı, ama belki her yerde kullanılmış ürün satışları yoktur. Yardımlarınız için çok çok teşekkürler.

 15. melo says:

  Merhaba Karen Hanım, yaptıklarınızın hepsi birbirinden güzel birbirinden yaratıcı ve bizelere çok ilham veriyor:)

  Ben kendi düğünümde Peçetelerimin üzerine stencil ile monogram basmak istiyorum. Bunun için önerebileceğiniz şeyler var mı? Nasıl bir ink kullanmalıyım vs. ya da bir kaynak? Şimdiden teşekkür ederim..

  • karenhanim says:

   Tam ne diyeceğimi bilmiyorum. Ben kızımın Baby Shower Partesi için bir baskı ve siyah mürekkep ile kağıt peçetelere imaj yaptım. Çok güzel oldu ve çok kolay. Öbür yontemleri yapmadığımı için tavsiyede bulunamıyorum. Elinizde baskı ve siyah mürekkep varsa bu yeterli olur.

 16. SusanLotus says:

  Hi Karen! I received the great Scrapbooking-books from Amazon with all the cards with layouts! I just love them Thank you for inspiring me 🙂
  Have a great weekend!

  • karenhanim says:

   I am so glad you like it! Thanks for encouraging me! When I hear that people have really benefited from my blog it really motivates me to do more!
   Great hearing from you Susan!

 17. Annemieke says:

  Dear Karen,
  Next week I will be visiting Istanbul, and since I am a scrapper, I am searching on internet for ‘scrapbook-shops’ in Istanbul, where I can buy nice, preferably typically Turkish things for scrapbooking. That is how I found your website :). Do you have some tips or advices where to go? Thank you so much!
  Greetings from the Netherlands,
  Annemieke

 18. Bahar Erdensoy says:

  Merhaba,

  Sitenizi hemen her gün yeni bir şey görebilme ihtimali ile heyecanla ziyaret ediyorum.O kadar güzel ki yaptıklarınız!! Bende boş zamanlarımı el işleri ve hobilerle değerlendirmeye çalışıyorum.Bir gün sizin kadar başarılı olur muyum bilemem ama elimden geldiğince öğrenmeye,kendimi geliştirmeye çalışıyorum.Benim size bir sorum olacak.Ben kartlar yapıyorum.Ancak copic kalemler çok pahalı.Yaptığım kartları o kalemler kadar güzel boyayacak herhangi başka bir boya var mı acaba?Mümkünse bunu öğrenmek isterim.

  Sevgiler,

 19. Muhteşem Yılmaz says:

  Merhaba.Mailimi okumak için vakit ayırdığınız için öncelikle teşekkür ederim.Biz maddi durumu orta hatta genelde eşlerinin asgari ücretle çalıştığı velilerden oluşan 40 kişilik bir 3.sınıfız.Bu sene öğretmenimiz çocukarımıza okulumuzun tiyatro salonunda bir 23 Nisan Balosu düzenliyor.Kız çocukları için tuvalet erkek çocukları siyah pantolon beyaz gömlek ve kravat takacaklar.Sizi bu konuda rahasız etme nedenim ise çocuklarımıza 23 Nisan nedeniyle bir armağan paketi hazırlayacağız.İçlerinde kitap olacak.Bizim sizden ricamız bu hediye paketlerinin üstüne çocuklarımız için birer hediye kartı hazırlayıp hazırlayamayacağınız.İlgiyi her zaman paket çeker biliyorsunuz.Çocuk sevindirmek dünyanın en güzel şeyi.Sizde bir annesiniz bizi çok daha iyi anlarsınız.Bize böyle bir güzellik yaparmısınız?Kiminin parası,kiminin duası.Biliyorsunuz yaşam bir gün son bulacak.Yaptığımız iyilikler ise bizimle gidecek.Olumlu yada olumsuz mail yazarsanız çok sevinirim.Muhteşem Yılmaz.Orhantepe Mah.Tekel cd.Güzelbahçe sok.No:8/12 Kartal/İstanbul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.