Sallanan Kartların Yapılışı (Shaker Cards)

Merhaba Arkadaşlar. Türkiyede ‘Sallanan Kartlar’ çok kolay yapılır. Bütün malzemeler kolay elde edilir. Gereken malzemeler…

1. Bir İmaj

2. Kart için… kağıt,-  bir pencere keşilmiş kağıt parçası ve – bir parça acetat kağıdı

3. Cift tafarlı Rulo Bandı

4. Boncuk

Yukarda beyaz kağıdın üzerine bir tane kesme şekili var. Pencere kesmek için onu kullandım. Siz eliyle bir dikdört veya yuvarlak pencereyi kesebilirsin.

Pencereli kağıt parçasının arkasında acetat kağıt parçasını yapıştır.

Acetat parçası kağıdın parçası aynı büyüklüğüde olması gerekir. Ben acetat parçası beyaz kağıdının büyüklüğüne kestim. Bunun üzerine kalın çıft taraflı bandı konulur. Büyük kırtasiyeler bunu bulabilirsin.

 Bu bandı yarı yarıya kestim ve üstüste parçaları yapıştırdım. Boncuklar güzel sallamak için yeterli kalın bir boş yer lazım.Ayrıca bunu yapınca bantlar birbirine temas etmesi gerekiyor yoksa boncuklar kartından düşebilir.Boncuklar içine dök.İmajin terşe çevirip yapışkanlı bandin üzerine yapıştır.Bu parça hazır. Bunu bir kart üzerine yapıştır. Ben yapıştırmadan önce bir çerçeve yapmak için siyah kağıt üzerine yapıştırdım. Bir söz ve kalplar ilave ettim.

Başka bir örnek…Burada boncuklarla beraber yapraklar  içine koydum. Yapraklar bir delgeç ile yaptım. Ben bu arada ‘Ekonomic Kart Yapımı’ üzerine postlar hazırlıyorum. Arkası yarın!

Sevgilerle – Karen Hanım

 

This entry was posted in blog, Kart Eğitim**, Kartlar-Cards, Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.