Pelur Kağıt Çiçekler

tissue paper flowers

For English Scroll Down

Merhaba Arkadaşlar,

İstanbulda ne güzel bir gün yaşıyoruz! Sanki bahar geldi. Bahar var diye bu renkli pelur kağıt çiçekleri göstermek istiyorum. Bunların yapılışını çok kolay. Başlıyalım!

tissue flowers supplies

Bu pelur kağıt çiçekler yapabilmek için ilk önce 30-40 tane yuvarlak (dilim dilim) yapraklar kes. Bunu bir delgeç ile  veya benim gibi Cuttlebug makinesi ve Dye bıçaklarla kes. Tabii eliylede kesilir. Belki 30-40 tane gözünüzün önünde fazla gelebilir ama bir pelur kağıdı beş şeride katlanır. Sonra 5’er 5’er parçalar kesilir.

folder tissue

Kestikten sonra bütün parçalar üstüste koy ve ortasında bir delik aç.

tissue hole

Delik açtıktan sonra yaprakları bir raptiye ile sıkıştır.

tissue and brad

Şimdi yapraklara boyamak lazım. İlk fotoğrafımdaki çiçeklerin iki tanesi sulu boya ile boyadım. İki tane ise ‘Tattered Angels’ Glimmer Mist’ ile boyadım.

 

tissue flowers glimmer mist

Glimmer mist ile boyayacak olursan bir kutu içinde püşkürtmeye tavsiye ederim. Yaparken yaprakları birbirine ayırmayı gerek.

 

tissue flowers water colors

Glimmer mistin olmazsa sulu boya ile boyayabilirsin. Sulu boya kullanmadan önce boya üzerine su pürskütün. Su bu tur boyalar aktive eder. Yaparken genede yaprakları ayırtarak boya.

Tissue flower pink

Yaptıkça pelur yapraklar kıvrılmayı başlar. Memnun olana kadar boyamayı devam et.

Sonra kurutmaya bırak. Eğer bir emboss kurutma tabancanız varsa onunla kurutabilirsin. Kurutunca daha sert olur.  Bir paket üzerinde ne kadar hoş olur diye düşünüyorum!

Ummarım insanlar beni burada yavaş yavaş bulur. Ben yeni bir ‘Friend Connect’ koydum bugün. Malesef Blogspotdeki ‘Friend Connect’ buraya aktarmayı başaramadım. Size bir arkadaş olmayı davet ediyorum.

Sevgilerle,

Karen Hanım

 

Soldeki Glimmer Mistli Sağdaki Sulu Boyala

 

————————————————————————————————-

Hi Friends,

Well I am trying hard to learn how to use WordPress. Oh for a friend to sit down next to me and answer my questions!! Oh well ‘Little by Little’ I guess I will figure it out.

Today I wanted to show these lovely tissue paper flowers. They are so easy to make and cost next to nothing! It is a great way to use up that tissue paper . Wouldn’t this have been great if I had learned how this was done around Christmas time. It would have been a great way to use all of that tissue paper that ends up getting thrown away. Well now you have a reason to save it in the future!

So the directions are really easy. Cut out about 30-40 scalloped tissue paper circles. This may sound tedious at first but it really is not. You can fold a piece of tissue paper into 5 lengths and cut out 5 at a time. I used my Cuttlebug machine but you could use a punch or even just cut them by hand.

 

Soldaki Sulu Boyalı Sağdaki Glimmer Mistli

 

After you have cut out 30-40 leaves gather them together and punch a hole in the center. Connect them all together with a brad.

If you are going to spray them with Glimmer Mist I suggest you use an old shoebox to keep your mist somewhat contained. I found that painting the leave with watercolors worked just as well or even better. When you are coloring the leaves make sure you separate them. When you add the mist or paint the leaves will begin to curl.

You can dry them with a embossing gun or just let them dry naturally. Their texture hardens as it drys.

Happy Spring!!!

Karen Hanim

This entry was posted in Aksesuar Yapımı**, Uncategorized. Bookmark the permalink.

4 Responses to Pelur Kağıt Çiçekler

  1. ruşen says:

    çok şık olmuşlar… bu kadar kolay yapıldıklarını da bilmiyordum… paylaşım için teşekkürler… ve sevgiler.

  2. pelur kağıtlarını eskiden okulda resim iş derslerinde çiçekler falan yapardık 🙂

  3. Karen hanım çok değişik bir çiçek yapımı olmuş elleinize sağlık… Ayrıca paylaşımınız için de teşekkürler…

  4. Yekaterina says:

    merhaba?nerde ben bu renkli kagit istambulda bulabilirim&

Comments are closed.