Kat Kat Istampalar (Baskılar)

Merhaba Arkadaşlar. İlk önce size teşekkür etmek istiyorum. Hala beni izlediğiniz için çok minettarım. Her zaman bloguma yazmıyorum ama yazdığım zaman detaylı ve faydalı olmasını çalışıyorum.

Bugün ıstampalar dünyasında yeni ürün ve yeni fikirler paylaşmak istiyorum. Silhouette vs. Cricut makineler yaratıktan sonra ıstampalar ve Cuttlebug/Big Shot makineler piyasada yavaş yavaş yok olacağına diye düşündüm. Ama aksine yeni fikirler yeni yaratmalar piyasada dolu dolu. Yeni yaratmalar görmeye ve denemeye beni çok mutlu eder.

Bugün size kat kat ıstampalar göstermek istiyorum. Yeni satın aldığım ıstampa Altenew şirketten.

Bunu satınca onların websitinden nasıl kullanacağına download yapabilirsin. Bu çok faydalı ve bence şart.

Altenew.com ilk sayfasında bunu göreceksin.‘Inspire’ tıkla ve sonra ‘Layering Guides’ tıkla. Bunu tıklayınca alfebe dizinde bütün kat kat ıstampalar görülür.İ

Istampam isim ‘Peony Bouquet’ ve kullanma talimati şöyle görünür…Böyle bir ıstampa renkli mürekkep ile yapılır. Tabii sizin kendi yaratacağınızla başka şeyler de kullanabilirsin…. ama burada ben Altenew Crisps Ink (mürekkep) kullandım. Küçük mürekkepler toplu halında satın alınır. O zaman bir çok renk daha ücüz bir fiyat için satın alabilirsin. https://altenew.com/collections/inks/products/48-crisp-dye-ink-mini-cube-set

Katlar söyle olur…

1.

2.

3.

4.

Sonra sarı rengi çicekler yaptım (fotoğrafım yok). Onları yaptıktan sonra bütün çiçekler üzerine maskeler köydüm… (Maske nasıl yapılır diye öğrenmek için burada bak…http://www.karenhanim.com/baski-ve-maske-kullanmak-1/

…ve yapraklar ıstampalar kullanarak yaptım. Kartımı bitirmek için arkaya mor renkli kağıt yapıştırdım ve bir söz yaptım.

İlk önce sözüm donuk oldu ……ama daha dikkat edici istedim.Onun için bir  kaç söz (üç defa kestim)   üst üste yapıştırdım ve Glossy Accents ile kapladım. Gerçekten bunu büyük bir fark eder!Glossy Accents çok ilginç bir madde . Bir yapıştırıc olarak kullanabilirsin ayrıca emay gibi kullanılır. Sadece bir şey üzerine kapladıktan sonra bir gece kurutmayı tavsiye dederim.

Kartımı alıcıya alınca daha dikkat edeci yapmak için zarfımın arka parçayı emboss ettim.

Sevgilerle – Karen Hanım

 

This entry was posted in Aksesuar Yapımı**, Çiçekler-Flowers, Baskı-Stamps**, blog, Emboss, Emboss Teknikleri** and tagged , . Bookmark the permalink.