Kat Kat Dieler (Kesme Şablonlar)

Bu arada yeni şeyler öğreniyorum onun için blogumda fazla yazmadım. Şimdi sizinle paylaşmak için hazırım! Gençen postumda Big Shot Plus ve Cuttlebug Kesme makinelerden bahsettim. (Burada onu okuyabilirsin  http://www.karenhanim.com/big-shot-plus-kesme-makinesi/  Bu makine el ile kullanılır. Meğer Silhouette Cameo bir elektrik kesme makinesi. Bu elde kullanılan makineler son aylarda yeni kullanmayı başladım ve tekrar benimsedim. İki tür makinenin yeri var. Elde kullanılan makineler kesme şablon kullanılır. Bu kesme şablonlar İngilizcede ‘die’ denilir.  Farklı markalar var. Bir şirket kalın kesme şablon yapar ve farklı şirket ince kesme şablon yapar. Onun için elde kullanılan kesme makinelerde bir kaç farklı kesme tabaklarla gelir ve tabaklar değişerek hem kalın kesme şablonlar keser hemde ince kesme şablonlar keser.

Silhouette Cameo gibi elektrik kesme makineler piyasya gelince bu elde kesme makineler yavaş yavaş piyasada yok olacağına diye düşündüm. Ama aksine onlar daha da iyi oldu! Bir çok ve farklı kesme şablonlar çıkartıldı ve bugün bir tane size göstermek istedim.

Altenew kat kat kullanılan kesme şablonlar çıkartmış.Yukardaki fotoğrafta onların ‘Layered Floral Die’ olur. Bunlar tek olarak alınır ama beraber kullanabilirsin. Sadece pahalı. Bir tane 30 dolar. https://www.simonsaysstamp.com/product/Altenew-LAYERED-FLORAL-COVER-DIE-A-ALT1591İkisi istiyorsan 60 dolar olur. https://www.simonsaysstamp.com/product/Altenew-LAYERED-FLORAL-COVER-DIE-B-ALT1592Ama bunlar kullanarak ne kadar değişik şeyler yapılır diye size göstermek istedim.

İlk Önce nasıl kesilir…

Bunlar iki üc defa makineden geçerek kesilir. Kağıdını çıkarmak için bir iğne gerek. Tabii şirketler özel bir alet çıkartmış…. Spellbinders aleti…https://www.simonsaysstamp.com/product/Spellbinders-TOOL-N-ONE-T-001-T001Spellbinders?currency=USD

İğne aletin içinde saklanır.

Kesme şablonların arkasında delikler var ve bunlara sokarak kağıdınızı çıkarılır.

Parçalar çıkartmak için yardım eder.

Kesme şablondaki kalan parçaların arkasında birer delik var ve iğnesini sokarak çıkartılır. Tabii kesme şablonu tekrar kullanmak için hepsini çıkarmalısın.  Bir parça tek olarak kullanılır. Bu ‘A ‘ parçası.

Ve bu ‘B’ parçası tek olarak . Ama beraber kullanınca…

 Farklı görünüş için arkadaki kağıdın rengi değişilir.Bu iki tane kesme şablonlar renkler değişerek farklı görünüş edebilirsin.

Kağıdınızı keserek ve sadece parçalar kullanarak başka bir fikirdir.

Bu detaylı kağıt parçalar yapıştırmak için en sevdiğim ve en kolay yapıştırıcı bir püskürtülen yapıştırıcı bence. Erkekler için uygun renk farklı bir hava verir.

Ve en son sadece ‘A’ kesme şablonun bir kaç defa kesip kat kat yapılır ve desenli kağıt arkada konulur. Bu kart yapmak için bir ‘yarım kesme’ tekniği var. Ama bu post yeterli uzun. Başka bir postta onu anlatırım.

Sevgilerle – Karen Hanım

This entry was posted in blog, Kart Eğitim**, Kartlar-Cards, Kesme Böceği-Cuttlebug** and tagged , . Bookmark the permalink.