Istanbuldayım…..HTV Tişortda

Merhaba Arkadaşlar! Artık Şişli cıvarında, Istanbuldayım. Jet-lag geçti ve çalışmaya hazırım! Eğer Silhouette Cameo hakkında veya scrapbooking ve kart yapımı hakkında konuşmak istiyorsan bana bir email yolla. O zaman cep telefon numarımı veririm ve konuşabiliriz. Ayrıca bana Instagramdan ulaşabilirsin. Instagramda ben -karenhanim2- da bulursun.

Danversde (Amerikada) son günlerimde Silhouette Cameo hakkında bir tanıtım gösterisi yaptım. Bunu yazırlamak için daha önce yapmadığım imkanları yapmayı çalıştım. Onlardan bir tanesi HTV kullanmaktı. HTV=Heat Tansfer Vinyl yani sıcaklık kullanarak vinilin yapımı.

Genellikle HTV tişort ve kumaş için kullanılır. Bunu nasıl olur göstermek için iki proje kız torunlarıma yaptım. Yukardaki tişort 3 yaşındaki kış torunuma yaptım. Eğer daha fazla zamanım olsaydı daha iyi bir boş tişort nereden satın alır diye araştırırdım. Ama HTV vinilim çok iyi çıktı. Evet şimli HTV vinili var! Bunu yapmak düşündüğümden çok daha kolaydı.

İkinci projem 5 yaşındaki kız torunuma yaptım. O kindergartenden (Amerikada 1’ci sınıfdan önce) mezün oluyordu bu sene.

HTV vinili normal vinildan biraz farklı yapılır. İlk önce desen seçilir.

Bu desen bedava aldım. www.silhouetteschoolblog.com ‘a teşekkürler! (Bedava verilen desenler genellikle sadece kendin için. Yani yapıp satmak yaşak.)

Deseni seçtim ve ungroup yaptım. İstediğimi seçtim ve değerleri yok ettim. (Hatırlayın ki sadece burada yok ediyorsun- kutuphanede değil!)

İstediğim büyüklüğüya ayardadım …..ve …

…terş çevirdim. Terş çevirmek çok çok önemli. Bunu unnutma!

Sonra aşağıya getirdim ve tarama çizgiler yaptım.

Tarama çizgiler yapmaya öğrenmek için burada bakabilirsin...http://www.karenhanim.com/silhouettete-vinil-tarama-cizgiler/

HT

HTV matınıza parlak tarafı yapışkana konulur. Parlak olmayan taraf sana bakıyor. Cut settings pencerede Heat Transfer Vinyl seç. İki tane seçenek var burada. Bir tane simli HTV ve bir tane simsiz . Buna dikkat et. Bıçağınızı ayarla ve makinenize yolla. Sonra istemediğiniz vinili tara ve at. Şimdi doğru tarafa çevir. Tişorta koy. Üzerine bir havlu veya pamuk kumaş parça koy ve  ütü ile tişorta sıcaklıkla yapış.

İhtiyacım olsa bunu tekrar yaparım çünkü çok iyi sonuç oldu!

Ummarım daha sık post ederim burada. İnternetim iyi – eşime bol bol teşekkürler!  Ben yeni software V4’a geçtim bunun hakkında biraz bahsetmek istiyorum. Ayrıca başka projelerde var!

Sevgilerle – Ulaşmayı Çekinmeyin!- Karen Hanım

This entry was posted in blog, Sılhouette, Silhouette Cameo Makinesi Nedir?, Silhouette Dersler** and tagged , . Bookmark the permalink.