Ekonomik Kart Yapımı #4 – Nasıl Renklendirelim?

Merhaba Arkadaşlar. Ekonomik kartlar yapmayı isteğince Copic Markerler iyi bir seçim değil. Onun yerine renkli kurşun kalemler seçebilirsin. Yukardaki imajları iki tane copic markerlerle boyadım. Bir tane renkli kurşun kalemle boyadım. Fark edebilirmisin?

Hi Friends! So I’ve been doing posts on making cards inexpensively and today I wanted to talk about how to color those cute images without breaking your bank account! A great substitute for those expensive (but wonderful) Copic Markers are colored pencils. I’ve colored two of the above owl images with Copic Markers and one with colored pencils. Can you pick out the colored pencil one?

Renkli kurşun kalem çok daha ucuz bir yöntem. Bunların ucuzuda var ve pahalısınıda var. Ucuz bir seçim çocukların kullandığı kalemler den birazcık daha iyi. Aşağıda bir seçim gösteriyorum. Bunlar www.copicshop.net den satın alınır. Onların websitetinde yok ama dükkanda var. Dükkanın adres-

Can Kardeş

Cumhuriyet Mah.

İzzetpaşa Sok. No:30/A

Şişli İstanbul 0212 247 05 26
siparis@copicshop.net

Ayrıca tek tek de güzel renkli kurşun kalemlerde var. Bunlar Copicden çok daha ucuz. Bunu yazdığım zaman bir Copic aşağıyı yukarı 48tl meğer bir tane kaliteli kurşun kalem aşağıyı yukarı 9tl.  Rengarenk  var! Copic markerler gibi harmalamak için farklı renk tonları var.Size yakın bir sanat malzeme dükkana gidın ve araştır! Eminim size yakın bir yerde bulursun. Olmazsa www.copicshop.net’e telefon et ve onların dükkandan sıparış edebilirsin.

For those of you reading this in English I wanted to mention that Sandy Allnock over at https://art-classes.com/product/colored-pencil-jumpstart/

has an awesome course on how to really color well with colored pencils! I never knew you could do quite so much with them. It is well worth the money if you want to learn how to use them at the next level.

Renkli kuşun kalemleri harmanlamak için özel ve ucuz bir kağıt rulo satılır. İngilizcede bunu ‘blending stump’ denilir. Türkçesi için bilmiyorum. Bunları temizlemek için bir zımpara kağıdı kullanılır.

Ayrıca renkli kurşun kalemleri harmanlamak için Bebek yağıda kullanılır! Bu çok güzel bir sonuç verir.İmaji renkli kurşun kalem ile boyadıkten sonra üzerine bebek yağ ovunur. Ne kadar güzel bir sonuç verdiğine şaşırdım! Şimdi ilk fotoğrafımdaki renkli kurşun kalem ile boyadım imaji seçebildin mi?

One of the things I learned from Sandy Allnock was that you can blend colored pencils with a blending stump and/or with Baby Oil. The oil really makes the pencils look kinda like copic markers!

So were you able to tell on the above image which Owl Couple was done in colored pencils? It is the middle one! Ortadaki imaj!

Eğer ekonomik kart yapmak istiyorsan bu renkli kurşun kalemleri dene!

 Sevgilerle –  Karen Hanım

 

This entry was posted in blog, Kart Eğitim**, Kartlar-Cards, Renkli Kurşun Kalem and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.