Ekonomik Kart Yapımı #1

Merhaba Arkadaşlar. Bugün ‘Ekonomik Kart Yapımı’ hakkında yeni postlar başlıyorum. Sizden  arkadaşınıza veya sevdiğiniz kişiye kart vermek küçük bir mutululuk vermek demektir. Sosyal media gibi değil. Puf gibi uçmayacak. Kalıcı olur. Birde yapabilmek için biraz zaman ve düşünce  gerekir. Ona değer katar.

Aslında bugün kart değil bir etiket ile başlıyoruz. Size bedava yuvarlak etiketler hazırladım. İki farklı büyüklüğüde yaptım. Burada 7.5cm büyüklüğünü download yapılır.

Round tag Iyi ki dogdun

 Ve burada 5cm büyüklüğünü download yapılır.

Round tags Idi di dogdun 2inch

 Bu PDFten print yapılır. Eğer evde printerin olmazsa bir flaş’ın içine aktar ve kırtasiyelerde print edebilirsin. Print edince iyi bir kağıt üzerine print et. Ekonomik kart hakkında yazıyorum ve bir çok yerde ucuz şeyler kullanılır ama kağıtta değil! Ucuz bir kağıdı kullanırsan hiç bir zaman iyi durmaz. Zayten kağıt ucuz. Kağıdınız 250gm olursa iyi durur. Print ettikten sonra evde renkler ilave et.

Ben burada üç değişik renkli mürekkep üzerine rastgele sürdüm. Sizde sulu boya varsa onu kullanabilirsin ama dikkat et…etiketler print ettiğin zaman sulu boyaya uygun kağıdına print.

Sürdüğünüz madde kurudukten sonra makasla kes . Bu kadar kolay. Siz daha güzel şeyler yaparsınız. Markerlerle, Faber Castelle Gelatolarla, pastellerle vs. Eğer kart yapmayı çekiniyorsan bununla başla. Bir şey yap! Yapınca başka fikir gelir. Her yaptığımız  şey bekli iyi çıkmaz ama bütün yaptıklarımız bize bir şey katar ve bizi başka yere götürür.    Sevgilerle – Karen Hanım

 

This entry was posted in Aksesuar Yapımı**, blog, Etiketler-Tags, Kart Eğitim**, Kartlar-Cards, Malzemeler-Supplies and tagged , . Bookmark the permalink.