Copic Markerler ve Insanları Boyamak

Merhaba Arkadaşlar. Bugün kısa bir postum var. Insanları boyamak için hep aynı şey yaparmısın? Ben yapardım ama Sandy Allnock’tan insanların ciltler farklı şekilde boyanır diye öğrendim. Sandy Hanım bunu yapabilmek için bedava şema veriyor. İki tane var . Bir tane numarılı olarak veriyor.

This wonderful chart is being given away free by Sandy Allnock. If you have ever wondered how to get more variety in coloring humans this is the chart to have! Awesome Sandy! Bende bütün tavsiye edilen copic markerler yok onun için benzeyen bir marker yerine koydum.Aynı zamanda Sandy Hanım bir boş numaralı şema veriyor.

Sandy gives two charts. One with suggested copic marker numbers that she likes to use and one that is free from numbers for you to experiment with yourself.

Sandy Hanım hem şema veriyor hemde videode gösterir. Video seyretmek için burada tıklayın…http://sandyallnock.com/how-to-color-ethnic-skintones-thehumanrainbow/

Şemalar almak için burada tıklayın..http://sandyallnock.com/product/thehumanrainbow/

You can find both the free chart as well as a great video by Sandy by following the above links.

Sevgilerle – Karen Hanım

This entry was posted in şablon-stencil, Copic Eğitim**, Copic Keçi Kalemler (Markers) and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.