Boya Dokmek

Merhaba Arkadaşlar – Şuanda Istanbuldayım. Benimle temas kurmak istiyorsan email ile beni ulaşabilirsin.  Bugün akrilik boya dokme çalışmalardan bahsetmek istiyorum. Batıda çok moda olmuş! Türkiyede moda oldu mu? Merak ediyorum. Youtubede çok güzel çalışmalarvar ve orada örnekler görebilirsin. Ben nasıl yapılır diye size anlatmak istiyorum. Türkiyede yapılır. Zanedersem bütün malzemeler varmış. Adım adım anlatacağım ama başlamadan önce arkadaşıma ve onun toruna teşekkür etmek istiyorum. Çok güzel çalışmalar yapmışlar ve bana öğretiler. Gençler bunu yapabilir. Onların çalışmasına bak….!

İlk olarak malzeme al !

  1. Bir kaç renk akrilik boya.
  2. Mücize yapan sıvı FLOETROL ….  www.hepsiburada.com da buldum.
  3. Silikon sıvı. Bu şart değil. Sadece kopuk (kabarcıklar) yapar. Bunu olmdan deneyebilirsin. Türkiyedeki websitelarda baktım. Bu fotoğrafı bir inşaat malzemeler satana (Bauhaus gibi) getirirsen onlar sana yadım eder. Bu kutudaki silikon damla damla gelir ve şeffaf rengidir.
  4. Masanıza korumak için plastık ve karton (varsa)
  5. Tablo gibi bir şey projeniz için. Sert bir şey olması gerekir. Eski bir plak kullanıldığını gördüm ve harika oldu. Ayrıca eski bir CDde olur.

Şimdi masanızı hazırla.

Gerçekten çok kirli bir iş ve boyle hazırlayınca toplamak çok daha kolay!

Sonra kullanacağınız tablo hazırla. Tablodan dökmesi gerekir. Malzemeler çok yapıştırıcıdır ve masanıza biraz üst durması gerekir. Bir yontem şöyle…

Bunlar hazır olunca boyanızı hazırlayabilirsin. Boyaların sayasına göre atabilen bardak al. Her badağa bir mıktar FLOETROL koy.

Sonra aynı mıktar boya koy.Sonra (varsa) bir kaç damla SİLİKON koy. Az damla bir şey yapar fazla damla farklı olur. Yaparak öğrenirsin.Sonra boyalar üst üste bir bardakta hazırla.

Deneye deneye nasıl sonuç eder öğrenirsin.

Şimdi hepsini hazırladığınız tabloya dok.Tablonuzu çevirerek bütün üzeri kaplat.Silikon kullanırsan kabarçıklar olur.

Sonra kurutmaya bırak. Bir hafta bir yere bırak. Bazı yerlerde bir ayda kuru olur diye okudum. Tabii fazla beklemeden masanızdaki plastık torbayı toplayıp at. Bırakılan malzemeler yerenize ve masanıza istemeyeceksin!

Youtubede gerçekten çok ilginç çalışmalar var. Altta bir kaç tane ekliyorum. Burada kadın diyor ki ‘Bütün boyalarımda Floetrol var ama silikon yok.

Bazı çalışmalarda bir gölge görüntü kullanıp yaptılar. Alta uzun bir video ekliyorum. Bu Dokme çalışmasını ilginizi çekerse seyretmeye tavsiye ederim. Sevgilerle – Karen Hanım

This entry was posted in blog, Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink.