Big Shot Plus Kesme Makinesi

Çoktandır Big Shot kesme makinesi hakkında yazacaktım ve bugün onu yapıyorum. Eskiden blogumda Cuttlebug (Kesme Boceği) anlatım. Onu hakkında öğrenmek için burada okuyabilirsin. http://www.karenhanim.com/cuttlebug/

Fotoğrafta Big Shot Plus makinesi solda ve Cuttlebug makinesi sağda. Sizzix şirketi bir kaç cins Big Shot makineler yapar ve bazen farklar nedir diye anlamak zordur. (Blogumda en sonuda onu kısa anlatıyorum.)En büyük farkı genişliği oluyor. Cuttlebug 15.25cm (6 inch) genişliği var. Big Shot (–dikkat et– sadece isim Big Shot !) de aynı genişlik var. Fotoğrafta solda Big Shot Plus var ve onun genişliği 22cm (8.5 inch ) . Tabaklardan daha iyi anlarsın….Yukardaki tabaklar Cuttlebug tabaklardır. Sağda makine ile gelen tabaklardır. Solda satın alabilen uzun tabaklar var. Bunlar makine ile gelmez. Daha uzun şeyler keşmek istersen onları alabilirsin ama daha geniş kesilmez.Burada Cuttlebug tabaklar Big Shot Plus tabaklar üstüne gösterdim. Cuttlebugın üzün tabaklar Big Shot Plusın tabaklar kadar uzun değil.

Genellikle dieler (kesmek için kullanılan şekiller) geniş değil ve sanki daha geniş bir makinesi gerek yok ama son aylarda büyük bir fark öğrendim. Artık çok dieler var ve çok detaylı dieler var. Bir kesimde bazen bütün parçalar kesilmiyor ve bu çok sıkıcıdır. Bir yerde bunu öğrendim, ‘Tekrar kesince çevirmesi gerekir.’. Bazı dieler için Cuttlebugin genişliği buna izin vermez. Aşağıydaki die 4.25 inch x 5.25 inch. İki makinede bir defa kesilir ama…

Big Shot Plusta çevrilir…… ama……Cuttlebugta çevrilmez. Bunu Big Shot Plusun büyük avantajıdır.

Ben senelerdir Cuttlebug kullanmıştım ama son seneler memnun kalmadım. Big Shot Plustan çok memnunum. Sanki daha iyi keser!

Sizzix şirketi üç tane Big Shot Kesme makine yapar.

  1. Big Shot  (Bazı yerlerde ‘ Big  Kick’ adlandırılır.Sadece renkler farklı ) Genişliği 15.5cm ve Cuttlebug gibidir.
  2. Big Shot Plus …genişliği 22 cm.3. Big Shot Pro … genişliği 33cm.Tabii makinelerin fıyatlarda farklı. En sonunda bunu derim… Eğer ilk defa bir el ile kullanılan bir kesme makinesi alacaksan bence en iyisi Big Shot Plus.

Sevgilerle – Karen Hanım

 

 

This entry was posted in blog, Malzemeler-Supplies, Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink.