Bedava Copic Kalemlerin Renkler!

P1060969Copic Keçi Kalemlerin renkleri (334 tane) hiç bir copic kalem satın almadan kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?
Tabii çoğu zaman keçi kalemler kullanarak bir imajı boyayabilirsiz ve o zaman satın almalısınız. Ama bir kart için renkli yazı isterseniz Word`da copic kalemlerin renklerini kullanabilirsiniz.

Örneğin bu kartın imajını Copic Kalemlerle boyadım. İçindeki yazıyı bilgisayarımdan çıkartmak istedim. Aynı renk istedim. Aşağıdaki yöntem gibi bunu kullanarak print ettim.

P1060973Ayrıca bir scrapbooking sayfa için renkli yazıyı bilgisayarımdan çıkartmak istedim.

P1070249Copic Kalemlerin rengi E57 seçtim ve aşağıdaki yöntemi kullanarak print ettim.
Sizde bunu yapabilirsiniz.

1.İlk önce buradan bir Copic Kalem Renk Şeması (Copic –the Digital Swatches) bilgisayarınıza yükleyin. (Ücretsiz olarak)
http://inkyheart.typepad.com/weblog/2009/12/print-a-merry-copic-to-you-in-334-colors.html?asset_id=6a00d8341d8c6f53ef0128766d8477970c

CopicDigiColorChart334

“Sally Lynn MacDonald” bu güzel copic şemasını bize verdi.

Bu sayfanın ikinci şemasını tıkladığımızda. (Üzerine “Copic- The Digital Swatches” yazısı olan.)
Tıklayınca büyüyecek. Büyüyünce sağ tık yapmalısınız. “Save image as” tıklayın ve istediğiniz dosyaya sakla olarak indirebilirsiniz.
2.Her bilgisayarlarda bir “Paint” program vardır. Belki hiç fark etmemişsinizdir. Nerede olduğunu bulabilmek için “paint” kelimesi “SEARCH” yerine yazmanız yeterli. Bu program ortaya çıkar. Tıklayarak açın.

Screenshot (34)3.“File” tıklayın.

4.“Open” tıkladıktan sonra seçenekler açılır. Daha önce indirdiğiniz “Copic-The Digital Swatches” tıkladıktan sonra bütün Copic renkler ve numaralar görebilirsiniz.

Screenshot (35)5.“Paint” programın  seçenekler kısmı var. En solda, (veya burada gibi yukarda) üsten üçüncü seçeneği tıklayın. (eye dropper tool). Bunu kullanarak istediğiniz rengin önünde durarak renginizi seçip tıklayabilirsiniz.

Screenshot (37)

6.Tıklayınca (ben burada BV04 tıkladım)  “Paint”in üst tarafında renkler var. Orada tıkladığınız renk ortaya çıkar. Tıkladığım BV04 renk orada ‘color 1’ duruyor.

7. “Edit Colors” tıklayın.

8. Sağ tarafta yeni rengin numaralar var.

Screenshot (38)9. . Sağ taraftaki numaraları bir kâğıda yazın. Yani, “Red” diye adlandırılan numarayı yazın. Ayrıca “Green” diye adlandırılan numarayı yazın ve “Blue” diye adlandırılan numarayı da yazın. Şimdi “Paint” deki işimiz bitti.

10.Word programını açalım oradan da yeni bir sayfa açarak font renklerin (font color) deki düğmeyi seçelim. Bu benim bilgisayarımda sağda en üst köşede gözüküyor. Sizin bilgisayarınızda başka bir yerde olabilir. Büyük bir “A” harf olur. Bunu tıklayın.

11.Altta “more colors” seçin.
12.“Custom” seç. ( “Custom” düğmesi “Standard” düğmesinin yanında olur.)
13.“Custom” düğmesini seçince “RED”, “GREEN”, “BLUE” kelimeler çıkar.
14.Daha önce yazdığınız numaraları buraya aktarın. Şimdi boş sayfanıza istediğiniz yazıyı yazmaya başlayabilirsiniz ve daha sonra “Paint” de seçtiğiniz Copic renkte olur.

Desenler Word’da yapabilirsin. Bunlarda Copic Kalemlerin renklerle doldurabilirsin. Bunu yapınca aynı işlem olur ama alta A harfı tıklayarak renklerin numaralar ilave edilir.

Screenshot (39)
Artık Copic Keçi Kalemlerindeki Renkler gibi yazıyormuşsunuz!
Print ettiğiniz zaman renkli olarak print etmeye unutma.

Her zamanki gibi eğer bir şeyi anlamadıysanız veya sorunuz varsa yorumda veya web siteme mesaj bırakabilirsiniz.  Cevaplamayı çalışırım.

Sevgilerle – Karen Hanım

 

This entry was posted in blog, Copic Eğitim**, Copic Keçi Kalemler (Markers) and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.